A jak to nakonec v Bosonohách ve stolním tenise 8. 3. 2015 dopadlo?

Obnovená premiéra nedělního turnaje se vydařila. Všichni si výborně zahráli, dobře se pobavili a ti nejlepší si i něco pěkného odnesli.

Turnaje, který se zcela netradičně odehrál pouze v jedné výkonnostní kategorii, se nakonec zúčastnilo 24 hráčů a hráček, nejen z Brestu, ale také z nižších registrovaných soutěží. Jako místo pro odehrání byla zvolena Orlovna v Bosonohách a pět hracích stolů. Pro hráče bylo připraveno i menší občerstvení, chlebíčky, párky, klobásky, kofola a pivo, něco sladkého na zub.

Účastníci byli rozděleni do 5 skupin, po pěti hráčích, v jedné skupině byli hráči čtyři. Hrálo se na 3 vítězné sety, s tím, že z každé skupiny do dalších bojů postoupili 3 nejlepší a jeden nejlepší hráč ze 4. místa. Hráči, kterým postup do horního pavouka unikl, se následně utkali v pavouku spodním, jehož vítězem se stal Lukáš Pavka, který porazil Oldřicha Holase, a umístil se tak na konečném 17. místě.

V horním pavouku byla situace velice zajímavá, velký favorit turnaje, Josef Žák, dokráčel do finále bez jediné porážky. Ve finále se ovšem utkal s Michaelem Farkašem, který svou nepříjemnou hrou, množstvím prasátek a trpělivostí, nakonec Žáka udolal v pěti setech. Na pět setů se odehrál i boj o třetí místo, v němž Zdeněk Smílek porazil Petra Krejčího. Nejlepším účastníkům byly následně rozděleny medaile, diplomy, flashky a propisky. Díky Daně Křivánkové jsme získali i putovní pohár, který si Michael Farkaš odnesl. Na příštím turnaji 29. 3. 2015, tentokrát na Moravské Slavii, jej bude muset obhájit. Tentokrát se bude hrát ve třech kategoriích - začátečník, pokročilý a profi. Přihlašovat se můžete přes asporty.cz, sekci stolní tenis, na tel. 732 166 173, případně přes e-mail: rezka1@centrum.cz.