Mistrovství ČR 2015 - korunovace vítězů ve stolním tenise

Mistrovství ČR 2015 - korunovace vítězů ve stolním tenise

Přelom měsíců února a března byl letos ve znamení stolního tenisu. Mistrovství republiky bylo uspořádáno v Hranicích a mladá generace sportovců o sobě dala znát. Součástí tohoto sportovního podujetí bylo i vyhlášení výsledků ankety o nejlepší stolní tenisty České republiky za uplynulý rok.

Královnou stolního tenisu uplynulé sezony byla s přehledem vyhlášena Iveta Vacenovská, která výborně reprezentuje nejen Českou republiku, ale také rakouský tým Linec AG Froschberg.Iveta se však na mistrovství republiky musela sklonit před uměním své reprezentační kolegyně, Hanky Matelové, která si s naší nejlepší stolní tenistkou poradila v pěti setech (konečný výsledek byl 4:1 pro Matelovou).

Mezi muži bylo vítězství dvaadvacetiletého Pavla Širučka usnadněno nepřítomností předních českých reprezentantů Prokopcova, Treglera či Korbela. I tak lze ovšem vyzvidnout výkon mladého havlíčkobrodského hráče, který v semifinále porazil ve výborné formě hrajícího Tomáše Konečného, a získal tak poprvé republikový titul. Ve finále porazil překvapivého finalistu Františka Plačka v pěti setech.

Tomáš Konečný si pak spravil chuť ve čtyřhře mužů, kde společně s Petrem Davidem získali zlaté medaile. Mezi ženami pak čtyřhru ovládly hodonínské hráčky Kateřina Pěnkavová a Lenka Harabaszová, které ve finále porazily nastupující generaci Karolínu Mynářovou s Kristýnou Štefcovou (oceněnou během víkendu jako talent roku). Iveta Vacenovská nezůstala ovšem tento víkend naprázdno a ke skvělému udělenému ocenění přidala i mistrovský titul ve smíšené čtyřhře společně s Lubomírem Jančaříkem. 

Pro úplnost je třeba ještě dodat, že nejlepším trenérem uplynulého roku byl vyhlášen Tomáš Demek, který dovedl tým STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod k mistrovskému titulu. Stolní tenisté Havlíčkova Brodu ovšem mezi celky vítězství v anketě nezískali, porážku utrpěli od reprezentačního družstva juniorek. Museli se tak spokojit s druhým místem.

Rok 2015 je téměř celý před námi, a tak je ještě hodně času na to, dosáhnout dobrých výsledků a promluvit tak do budoucích statistik ankety. Nutno podotknout, že hráči Havlíčkova Brodu zatím kráčí výborně, uvidíme, zda příští rok budou jejich jména na vyhlašování nejčastěji skloňována.  

Tento článek byl vytvořen 1.3.2015 v 22:06.