Naděje stolního tenisu

Stolní tenis je sport, v němž dominují Asiaté, přesněji reprezentanti Číny. Na světovém podujetí, na němž se účastní i zástupci této nejlidnatější země světa je většinou již dopředu jasné, kdo si nejcennější kovy odnese. S ohledem na hegemonii této stolnětenisové velmoci je třeba vyzdvihnout i dílčí úspěchy, kterých bylo českými stolními tenisty a tenistkami dosaženo.

Velice potěšujících výsledků na únorovém Czech Junior a Cadet Open 2015 pořádaném v Hodoníně dosáhli mladí čeští reprezentanti. Největší česká naděje, Tomáš Polanský, sice ve dvouhře juniorů příliš nezabodoval, ovšem dokázal se z neúspěchu rychle oklepat a společně s Rakušanem Andreasem Levenkem dokráčeli až do finále deblu juniorů. Tam byla ovšem nad jejich síly (byť ve výsledku rozhodovalo i štěstí, což dokládá i nejtěsnější možný výsledek)  slovinská dvojice Jorgič a Kozul. I tak je stříbrná medaile skvělým výsledkem a podtrhuje skvělou výkonnost Tomáše Planského, který již ve svých 15 letech hraje pravidelně nejvyšší českou soutěž.

Je velice potěšující, že ani české dívky nezůstaly pozadu a i mezi kadetkami Česká republika získala stříbrnou medaili. V soutěžích družstev Zdeňka Blašková společně s Anežkou Ilčíkovou dokráčely až do finále, v němž nestačily Rumunkám a těsně jim podlehly 2:3. I tak se jednalo o obrovský úspěch, české hráčky při cestě do finále porazily silné týmy Ruska a Francie.

Na turnaji světového juniorského okruhu ITTF Premium Junior Circuit tak i Češi zanechali výraznou medailovou stopu. Přihlášeno bylo více než 300 hráčů z více než 38 zemí, dvě stříbrné medaile jsou slibným počinem a nadějí na další výborné výsledky českých reprezentantů.

Tento článek byl vytvořen 23.2.2015 v 15:55.