Některé zajímavosti z prostředí badmintonu

Některé zajímavosti z prostředí badmintonu

Badminton si získává po celém světě stále více nadšenců, kteří tomuto sportu propadli. Jedná se o sport, který je velice fyzicky náročný, ovšem na druhou stranu se při něm mohou dobře pobavit a zasportovat i naprostí začátečníci.Tento sport může provozovat téměř každý.

Míčové sporty získávají mezi populací stále více a více na oblibě, jedním sportem, který je toho skvělým příkladem, je právě badminton. Na jednu stranu se tomu musím divit, protože 1 hodina, kterou tomuto sportu v hale věnujeme, je placena poměrně draze. Setkáváme se i s částkami, které se blíží 300 Kč. Ani stále se navyšující cena ovšem badmintonové příznivce neodrazuje, což lze doložit i na plných rozvrzích badmintonových hal v odpoledních a večerních hodinách. Na druhou stranu, i mě si tento sport získal, moc ráda si jej s přáteli, či na nějakém amaterském turnaji zahraji, i když žádné vyšší ambice, co se týká tohoto sportu, nemám. A takových lidí po naší republice neustále přibývá!

Pokud jste tento sport ještě nevyzkoušeli, případně se pouze rádi něčemu novému přiučíte, uvádím zde nějaké zajímavosti, kterými se badminton vyznačuje:

1) Badminton je nejrychlejším míčovým sportem. Rekord drží malajský hráč Tan Boon Heong, který byl schopen zasmečovat obtížně představitelnou rychlostí 421 km/h. Badminton je s výjimkou motoristických disciplín nejrychlejším sportem na světě. Pro srovnání nejrychlejší tenisové podání Iva Karloviče dosáhlo 250 km/h, odpal golfového míčku byl doposud naměřen v hodnotě 328 km!h.

2) Badminton je olympijským sportem, již od roku 1992.

3) Nejlepší badmintonoví hráči pocházejí z Asie. Smutným zjištěním je ovšem skutečnost, že ani tomuto sportu se nevyhýbají dopingové skandály. Nejlepší badmintonista roku 2014 Lee Chong Wei z Malajsie dopoval a hrozí mu tak dvouletý trest zákazu činnosti.

4) Nejkratší badmintonový zápas trval 6 minut (Ra Kyung-min – Julia Mann), nejdelší zápas trval 124 minut (Peter Rasmussen – Sun Jun).

5) Péřoý míček se vyrábí z 16 husích per, nejkvalitnější pochází z levého husího křídla.Úžasný

Pokud Vás tyto zajímavosti nepřesvědčily, abyste tento sport přece jen vyzkoušeli, přidám ještě jednu informaci, která Vás může obměkčit:

6) Badminton je sport, který je velice prospěšný pro zdraví. Pravidelné hraní posiluje srdeční svaly, snižuje vysoký tlak, riziko srdeční příhody a hladinu cholesterolu.

Proto již žádné váhání, trošku potrénujte a těšíme se na Vás na některém z našich badmintonových turnajů!S vyplazeným jazykem

Tento článek byl vytvořen 22.2.2015 v 11:25.