Výsledky badmintonového turnaja 23.11.2014 na Kuklenskej

Badmintonového turnaje se tentokrát zúčastnilo 14 žen a 10 mužů.

V nedeľu 23.11.2014 usporiadalo združenie Asporty badmintonový turnaj v Sportcentre Kuklenská.

Na 4 kurtoch sa hral turnaj v dvoch kategóriách - ženy a muži. Na turnaj sa prvý krát prihlásilo viac žien (14) než mužov (10), čo samozrejme zaistilo aj vysokú estetickú úroveň turnaja. Obidva turnaje sa hrali v dvoch základných skupinách - muži po 5 hráčov, ženy po 7, kde účastnící odohrali zápasy každý s každým. Nasledovalo play off  (pavúk), do ktorého postúpili všetci.

Vo finále ženského turnaja sa nakoniec stretli dovtedy neporazené víťazky skupín, Barbara Janíková a Simona Toscani, ktorá nakoniec vyhrala zlato a prešla tak turnajom bez premožiteľky. V súboji o tretie miesto zvíťazila Kristýna Vlastová nad Petrou Mikolášovou.

V súboji o zlatú medailu v mužskom turnaji odohrali vyrovnaný zápas Jiří Bureš, nováčik na okruhu Asporty.cz a Vojtěch Mořkovský. Vojta využil svoje skúsenosti z predchádzajúcich turnajov a vyhral tak zlato, pričom to už bolo jeho druhé turnajové víťazstvo v sezóne. Bronzovú medailu si odniesol Jakub Kudýn po ešte dramatickejšom zápase s Vojtěchom Biolekom.

Medailisti oboch turnajov získali okrem medailí aj poukážky na nákup v online športovom obchode www.sportobchod.cz - partnera turnaja.

Tento článek byl vytvořen 26.11.2014 v 9:43.