Ivanovický sportovní den

Ivanovický sportovní den

Závod na kole nebo v běhu určený pro všechny sportovce bez rozdílu věku, pohlaví či výkonnosti.

Již podruhé mohli všichni obyvatelé Ivanovic strávit aktivně poslední zářijovou sobotu a poznat na kole nebo při běhu okolí svého bydliště i sousedy.  V rámci Ivanovického sportovního dne využilo tuto možnost 240 startujících v šesti soutěžních disciplínách. „Jelikož už roky pořádám akce pro rekreační sportovce v Brně, chtěl jsem udělat také něco pro lidi z městské části, kde sám bydlím. Právě sport je dobrou příležitostí se navzájem poznat, protože lidi sbližuje,“ představil myšlenku celé akce její pořadatel Jiří Maršálek ze sdružení Asporty. K tomu, aby se mohl Ivanovický sportovní den uskutečnit, vytvořila podmínky obec, za největšího přispění nynějšího místostarosty Jaroslava Elznera, a také TJ Sokol Ivanovice, jmenovitě pak Pavel Sedlák.

Aktivně se mohli příchozí zapojit do celé škály sportovních disciplín od turistiky, přes běh a kolo až po jejich kombinaci. Vybrat si mohl opravdu každý, zúčastnily se proto mnohdy i celé rodiny, ať už aktivně nebo jako doprovod. Nechyběla ani speciální akce pro pejskaře, kterým veterinářka odpovídala na otázky týkající se jejich čtyřnohých mazlíčků. Ti navíc dostali jako odměnu něco na zub. Celý den doprovázela sportovní zápolení i hudební produkce, grilování a zábava. „Jde hlavně o to strávit aktivně den a využít k tomu oblast přírodního parku Baba, jenž si o to přímo říká,“ řekl pořadatel Jiří Maršálek.

Přesto byly v jednotlivých disciplínách k vidění i kvalitní sportovní výkony. Poprvé se uskutečnil krosový půlmaraton pro běžce, náročnou soutěží byl i duatlon. „Výsledky byly úměrné přípravě v tréninku,“ řekl s úsměvem Ivo Tomáš, který absolvoval právě kombinaci 20 km na kole plus 10 km běh. „Nálada byla skvělá a líbila se mi i myšlenka závodu jako lokální akce uzavřenějšího charakteru, která má sbližovat lidi z konkrétní oblasti. To není obvyklé. V rámci aktivit se poznali lidé z různých oborů, což je vždy příjemné,“ dodal jednatel firmy Badger Meter.

Již nyní se rozběhly přípravy třetího ročníku Ivanovického sportovního dne, který se uskuteční 26. září 2015. Kromě zkvalitnění celého programu pro všechny, dojde i k několika změnám tratí. Hlavní závod horských kol bude mít samostatný okruh, pro méně soutěživé hobíky na kolech a také pro turisty bude připravena trasa Ivanovice - Březina a zpět. Běžecký půlmaraton povede jen jedním okruhem z Ivanovic směrem na Českou a Kuřim, přes Medlánky a Řečkovice zpět do Ivanovic. Všichni zájemci se mohou již nyní registrovat za zvýhodněné startovné na webových stránkách www.ivanovickysportovniden.cz.

Jsou vypsané následující kategorie: běh 5 km, běh 10 km, běžecký kros půlmaraton, duatlon (20 km kolo, 10 km běh), 40 km závod na horských kolech, 20 km závod na horských kolech, jízda na kole Brno-Ivanovice do Březiny u Tišnova a zpět.

Tento článek byl vytvořen 30.9.2014 v 10:00.