Tři otázky pro Martina Šmída

Tři otázky pro Martina Šmída

Martin Šmíd je biatlonista z klubu Střelka Brno. A letos pořádně míchá pořadím letního běžeckého poháru Triexpert Asics Cup.

Martin ŠmídZ dosavadních patnácti závodů startoval devětkrát, z toho byl osmkrát v cíli první a jednou druhý. Prohání tak nejen stálici brněnského běhání Daniela Orálka, ale svými časy i „upravuje“ bodové koeficienty běžců za ním. Naposledy ovládl běh na 11 km v Líšni – Mariánském údolí časem 35:18.

Martine, proč vůbec běháš Triexpert?

Kolikátý je to ročník, jestli dvacátý? Tak v tom případě běhám už dvacet ročníků tady těch závodů a je to spíš taková tradice a hlavně dobrý trénink každou středu. Dělám atletiku a biatlon. Běhám rád, ale na celkové vítězství v poháru útočit nebudu, protože jsem se nezúčastnil všech závodů, takže mi jich bude spousta chybět do toho, abych vyhrál.

Čím to je, že letos běháš takto v popředí a proháníš jindy suverénního Dana Orálka?

Je to tím, že jsem už dlouho nebyl zraněný, ale to radši zaklepu. Letošní sezóna je pro mě nejlepší v životě. Každý rok jsem měl vždy buď natažený sval, nebo jsem byl nemocný a podobně. Letos naštěstí zatím nic. A s Danem jsme spíš kamarádi, ta rivalita je tam jen taková lehká.

Která je tvá oblíbená trať a jaké jiné závody vůbec běháš?

Nejradši mám asi Veselku, ale standardní trať, ne tu letošní. No a kromě Triexpertu běhám atletickou ligu, nějaké krosy, víceméně každý druhý víkend absolvuju nějaké závody.

Vítěz závodu v LíšniNejlepší trojka: Martin Šmíd, Daniel Orálek a Jiří Petr

 

Tento článek byl vytvořen 22.8.2013 v 9:51.